Report příjmů – LEDEN 2017 +66%

Vítejte, toto je můj úplně první měsíční report práce a zisků. V lednu se mi podařilo vydělat 146.146 Kč.

Co se stalo v lednu

První měsíc roku je nová energie. Můj brácha Pavel, parťák v podnikání, se stěhuje do Prahy a můžeme naši práci pořádně nakopnout. Na prvním společném setkání jsme nachystali čtvrtletní plán a skočili jsme do všeho po hlavě.

Nette Poslední sobota

Protože umím programovat v PHP s Nette frameworkem a weby si zatím programuji sám, musel jsem se podívat na Poslední sobotu, kterou pořádá komunita kolem Nette.

Dopolední workshop Poslední soboty byl rozdělen na 2 skupiny podle programátorské úrovně. Já jsem po 5-ti minutách u expertů raději přešel k začátečníkům 🙂 Tam mi David Matějka neskutečně pomohl ujasnit si některé funkce Nette a odpověděl na otázky, které jsem na Nette fórech nenašel. Díky Davide!

Po obědě byl až do večera blog přednášek. Tady bych vyzdvihl přednášky Davida Grudla, otce Nette, a Petra Soukupa, majitele Simplia.cz.

David mluvil o novinkách v Nette a zveřejnil kolik Nette celkem dostalo donate – 318.236 Kč. Když se donate rozpočítá na všechny měsíce vývoje Nette, tak to činí 2949 Kč/měsíc. To je neuvěřitelně málo. Což znamená, že celé Nette je neziskový projekt od srdíčka! Ale zároveň je na něm závislých tisíce online firem. Dokážete si představit, že by Nette nepodporovalo novou verzi PHP? Já ne!!! Za mě začínám posílat každý rok alespoň 1000 Kč na vývoj.

Celá přednáška Davida Grudla je zde.

David Grudl Poslední sobota

Petrova přednáška byla bezkonkurenčně nejlepší. Přednáška se jmenovala Faily při provozu PHP v cloudu. O cloud serverech jsem věděl málo a díky Petrovi jsem zjistil, že je všechno navíc úplně jinak. Cloud server nefunguje jenom jako drahý decentralizovaný server , který „nejde shodit“, ale také jako server, který při správném používání může mít téměř neomezený výkon a vyjde levněji než klasický server.

Přednášku doporučuji. Zde je odkaz.

Petr Soukup - poslední sobota Nette

Musím říct, že jsem byl z Poslední soboty velmi pozitivně překvapený. Atmosféra byla v přátelském duchu a na akci byli kvalitní řečníci a výborní programátoři, kteří byli ochotni s Nette poradit. Obrovské díky celé Nette komunitě a Davidovi!

Všechny záznamy z Posledních sobot.

Trable se Seznamem

V lednu jsem intenzivně řešil trable s fulltext vyhledáváním na Seznamu. Dalo by se říct, že téměř všechny moje weby fungovaly od června 2016 bez návštěv ze Seznam fulltextu – podívejte se, jak jsem propad v Seznam fulltextu řešil.

Testuji Tipli

U některých webů zkouším affiliate pro cashback Tipli.cz, protože mi to dává smysl. Podle Google analytics jsem spočítal návratnost návštěvníka a zprůměroval jsem zisk na návštěvu. Porovnal jsem provize z Tipli za nákup a za předpokladu rovnoměrného rozložení jsem zjistil, že zisk za opakované nákupy se provizi z Tipli vyrovná asi za 3 roky.

Proč počítám s rovnoměrným rozložením? Nedokáži totiž říct rozložení konverzí a nevím, jestli konverze dělají spíše noví návštěvníci, kteří se nevracejí, nebo opakující se návštěvníci.

Jako první propagaci zkouším tlačítko, kde je výzva k získání 100 Kč při prvním nákupu. Nově nakupující totiž přes Tipli dostane 100 Kč jako první bonus a to je pro návštěvníka skvělé.

UK nějak nefunguje

Na rozvozových webech v UK mi poklesly konverze z HungryHouse.co.uk na 20% prosincového počtu. Návštěvnosti jsou stejné. Také prokliky jsou stejné a též rozložení KW podle search conzole jsou podobné. Nákupů je však jenom 20%! Zjišťuji, kde je problém, ale stále nevím. Podpora sítě to prověřovala a je prý všechno OK. Pořád si ale myslím, že mají technickou chybu v síti, ale nedokáži to nijak analyzovat 🙁 Máte někdo zkušenosti s Afffiliatefuture.co.uk?

Sezóna fitek

Rok 2017 je moje první sezóna v segmentu ženských fittness a je to fičák 🙂 Zúročuje se prosincová příprava webu FitnessZeny.cz. Odkazování z FitnessPosilovna.cz a PPC funguje. SEO začíná také pomalu fungovat. Počet konverzí se proti prosinci téměř ztrojnásobil.

 

Zisky leden

I přes problémy se Seznamem a britskými weby je leden 2017 ziskově nejúspěšnější měsíc.

Leden CELKEM hrubý zisk

12 měsíců minulý měsíc leden nárůst
1.216.999 Kč 87.561 Kč 146.146 Kč +66%

Leden CELKEM čistý zisk

12 měsíců minulý měsíc leden nárůst
906.535 Kč 50.162 Kč 107.887 Kč +115%

DameJidlo.cz

12 měsíců minulý měsíc leden nárůst
584.621 Kč 36.160 Kč 43.713 Kč +20%

Fitness Contours

12 měsíců minulý měsíc leden nárůst
182.100 Kč 22.150 Kč 65.650 Kč +196%

HungryHouse.co.uk

12 měsíců minulý měsíc leden nárůst
141.392 Kč 1.720 Kč 3.962 Kč +130%

DnesniAkce.cz

12 měsíců minulý měsíc leden nárůst
176.787 Kč 18.185 Kč 13.282 Kč -27%

Adsense

12 měsíců minulý měsíc leden nárůst
113.700 Kč 8.023 Kč 10.162 Kč +26%

Heureka.cz

12 měsíců minulý měsíc leden nárůst
4.125 Kč 795 Kč 355 Kč -56%

DajmeJedlo.sk

12 měsíců minulý měsíc leden nárůst
3.465 Kč 0 Kč 3.465 Kč

Lieferando.de

12 měsíců minulý měsíc leden nárůst
1.339 Kč 141 Kč 647 Kč +358%

Tipli.cz

12 měsíců minulý měsíc leden nárůst
0 Kč 0 Kč 3.200 Kč

 

Pokud Vás zajímá, jak se mi dařilo minulý rok, podívejte se i na můj souhrnný report 2016.

 

Plány únor

Únor úpravy SEO

Upravit všechny weby pro zlepšení Seznam fulltextu podle rad od Pavla Ungra, který mi doporučil, jak si poradit s penalizací Jalapeňo.

Nábytek

Spustit jakýkoliv web s affiliatem pro nábytek.

Facebook kampaně pro Contours

Chci se „učit Facebook“ a nastavit ziskové kampaně pro web FitnessZeny.cz.

 

Inspirace měsíce

Největší inspirací v lednu pro mě byly rozhovory s Šimonem Painem, spoluzakladatelem miliardového startupu LeadPages. Šimon ví jak podnikat, jak budovat firmu a jak dosáhnout úspěchu. Líbí se mi, že se stále učí novým věcem a o všem otevřeně mluví. Už se těším, až se s Šimonem někdy potkám osobně.

Rozhovor Šimona Paina s Mariem Roženským a Jirkou Rosteckým.

Rozhovor Šimon Pain a Mário Roženský - Podcast #13: Šimon Payne (LeadPages) a tvorba SaaS aplikací

 

Rozhovor Šimon Pain a Jiří Rozstecký - Šimon Payne: Růst se ti nestane. Ten se rozhodneš udělat

11 komentářů u „Report příjmů – LEDEN 2017 +66%

 1. Supr Petře, docela koukám jak jsi sdílný, což se v ČR moc nenosí. Těším se na další měsíce. Fitka se ti pěkně rozjela.

 2. Petře, skvelý report, jednoduchý, prehladný, bez zbytočenej omáčky 🙂 Smiem sa spýtať bližšie na Fitness Countours? Kde by som o tom našiel viac info?

  1. Není problém, klidně o tom napíši. Co by tě přesně zajímalo?
   Jak udělat KW analýzu, nastavit první kampaně, nachystat měření aff provizí nebo optimalizace? 🙂

   1. KW analýza asi není problém, ale pak nastavit kampaň tak aby proklik stál nějakou rozumnou částku=ještě se to vyplatilo, sestavení inzerátu – co by měl obsahovat (i třeba v případě affil webu) a jak to celé měřit, jestli se to ještě vyplácí a nebo nee.

  1. Seznam se zlepšil. Je to teď okolo 30% původního stavu. Budu ještě zkoušet, jestli je to s novým fulltextem max nebo to půjde vylepšit.
   Článek taky chystám 🙂

   1. Taktéž se těším na nový článek, porovnám to pak s našim zjištěním .) Je pravda, že jsi docela dost sdílný, což je na jednu stranu dobře na druhou stranu si zbytečně děláš konkurenci, i já sám už přemýšlím nad nějakým affil webem přes Fitness Contours.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *