Přednáška „Z nuly na 50 tisíc měsíčně za 6 hodin práce týdně“

Dávám k dispozici svou přednášku a materiály z Affiliate konference, kde jsem popsal svůj začátek. Tou dobou byl pro mě affil pouze volnočasovou aktivitou.

V přednášce popisuji postup, ve kterém se mi podařilo za relativně málo práce vydělávat kolem 60 tisíc za měsíc díky affiliate. Samozřejmě mi to ze začátku nešlo 🙂

Přednáška je už sice starší, z listopadu 2015, ale strategií pro affiliate, kterou jsem popsal, se stále řídím. A dokonce všechny weby, které jsem ukázal, stále fungují.

Affiliate konference pořádá pravidelně Vivnetworks – provozovatel affiliate sítě CJ.com pro Česko, Slovensko a Polsko. Archiv všech přednášek je zde: Affilate konference. Doporučuji se podívat, protože je to výborný zdroj informací.

Pokud Vás zajímá, na čem jsem v roce 2016 pracoval, podívejte se na mé shrnutí roku 2016.

Na konferenci 2017 budu zase přednášet, napadá Vás nějaké téma?

5 komentářů u „Přednáška „Z nuly na 50 tisíc měsíčně za 6 hodin práce týdně“

 1. Čau Petře, pěkná přednáška. Jen mám dotaz. Mluvíš tam o AdSense a mimo jiné i o tom, jak ti nekanibalizuje affil. Když se ale podívám na tvůj web pizzarozvoz.net, o kterém je na videu řeč, tak už tam žádné reklamní formáty nasazené nemáš. Můžu se zeptat na důvod? Díky

  1. Ahoj, je to tak, Adsense už na tomhle webu nemám 🙂 Přednáška je stará dva roky a některé informace neplatí. Asi půl roku po přednášce jsem dělal test na Adsense/Affil znovu a vyšlo mi to neutrálně – s Adsense i bez něj to vydělávalo stejně. Ale dal jsem raději Adsense dal pryč, web vypadá lépe a navíc reklama zbytečně nedráždí Seznam.

 2. OK Petře, díky za odpověď. Jinými slovy kanibalizace probíhala s tím, že na výkon to vliv nemělo, ale existuje varianta s lepším a horším vnímáním webu pro návštěvíka. Neber to prosím jako pruzení (taky o tom něco vím), jen mě překvapilo to tvrzení v rámci přednášky (a to hodně, protože obecné teorie a zkušenosti mluví o opaku) a následné zjištění, že na zmiňovaném webu je AdSense pryč. Díky za článek a video, pořád je to super zdroj informací, byť leccos nehraje.

  1. Přečetl jsem si svůj předchozí komentář a odpověděl jsem nepřesně, opravuji:
   Ta kanibalizace byla myšlena tak, že Adsense odvádí návštěvníky, ze kterých by mohla být provize přes affiliate, který je ziskovější. Takže otázka byla: má Adsense vliv na výkon affiliate? Co jako celek vyjde lépe? Vliv reklam na UX a uživatelský dojem jsem neřešil.
   Když jsem dělal test toho půl roku po přednášce, tak zisk z affiliate byl s i bez Adsense stejný. Kdybych Adsense nechal, vydělám více. Rozhodl jsem se ale Adsense odstranit. Web je hezčí a možná má Adsense negativní vliv na SEO a jak říkáš ty, je tam i lepší uživatelský dojem. Zároveň výkon Adsense na tomhle webu spadl, což byla další proměnná při rozhodování. Párkrát jsem Adsense zase zapnul a díval se co to dělá, ale pořád je to málo peněz. Možná by to stálo za větší analýzu. Ale celkově to jsou malé částky a asi se k tomu nikdy nedostanu 🙂
   Btw. na některých jiných webech, kde dělá Adsense větší podíl, jsem ho nechal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *